KLUB MAMINEK KLUBÍČKO

obrazek

Klub maminek Klubíčko probíhá vždy ve středu od 9.30 do 11.30 hod.v klubovně Soběšice dětem, Kulturní dům Soběšice, 1. patro.

Srdečně zveme všechny děti ve věku 1,5roku do 5ti let a jejich rodiče.

Náplň: říkadla, pohybová aktivita, zpěv (nejen) lidových písní s doprovodem nástrojů, divadlo, výtvarná dílna

S sebou: přezůvky, pohodlné oblečení, svačinka, pití

Vstupné: 50 Kč, sourozenci 70 Kč

Kontakt: Zuzana Bendová, tel.:737362252, sobesicedetem@post.cz

Chcete vědět o Klubíčku víc? Chcete přijít mezi nás? Kontaktujte nás!

V době státních svátků se Klubíčko nekoná.

PERNÍČKY KLUBÍČKOVÉ TETY

33 dkg hl. mouky, 12 dkg cukru moučky, 5 dkg medu, 3 dkg másla, 2 vejce, ½ lžičky skořice, pomletý hřebíček a anýz, ½ dkg jedlé sody

Všechny suroviny zpracujeme v těsto, necháme alespoň dvě hodiny odležet. Těsto vyválíme na cca 0,5 cm, aby byly perníčky pěkně nadýchané. Před pečením potřeme rozšlehaným vajíčkem, pečeme do světle hněda. Perníčky potřebují přibližně tři týdny na uležení.

PROGRAM Klubíčka

PROGRAM KLUBÍČKA NA CELÝ ŠKOLNÍ ROK:
ZÁŘÍ          ŘÍJEN          LISTOPAD          PROSINEC          LEDEN          ÚNOR          BŘEZEN          DUBEN      KVĚTEN      ČERVEN         
_______________________________­______________________________________

ŠKOLNÍ ROK 2006/2007
Fotogalerie Klubíčko 2006–2007
_______________________________­______________________________________

ŠKOLNÍ ROK 2005/2006
Fotogalerie Klubíčko 2005–2006

   Pravidelnou aktivitou fungující pod křídly občanského sdružení Soběšice dětem je Klub maminek Klubíčko, který se rozběhl v září 2005 (po nulté schůzce, která se konala v červnu). Setkání maminek s dětmi probíhala vždy ve čtvrtek od 9.30 do 11 hodin v družině ZŠ Soběšice, kterou Klubíčko užívalo díky vstřícnosti paní ředitelky ZŠ, Mgr. Márie Mifkové.

   Každé setkání bylo tematicky zaměřeno – zvolené téma se stalo výchozím bodem pro všechny součásti programu – říkadla, pohybové aktivity, zpívání, divadlo – pohádku i výtvarnou dílnu (používané výtvarné techniky i materiály se obměňovaly). Témata se většinou vztahovala k danému ročnímu období a tradicím s ním spojeným (jaro – velikonoční motivy, podzim – lesní plody, pouštění draků, barevné listí atd.). Všechny děti také dostaly svůj „deníček“, do něhož na konci schůzky dostaly obrázkové razítko a maminka jim do něj mohla napsat, co se dělalo.

   Aktivity klubu se u maminek setkaly s pozitivním ohlasem. Schůzek se účastnilo průměrně patnáct maminek s dětmi. Maminky si navzájem poskytovaly inspiraci při tvorbě programu klubových setkání a samozřejmě si vyměňovaly zkušenosti s péčí o děti a jejich výchovou. Na přípravě programu se podílela víceméně stálá skupina 3–4 maminek, možnost přispět svým nápadem však měly všechny, které Klubíčko navštěvovaly.

   Na provoz klubu významně přispělo grantem Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně (byl využit na nákup potřeb pro výtvarnou dílnu a hudební aktivity) a částkou 20 Kč (30 Kč u sourozenců) na jedno setkání se na něm podílely také samotné maminky.

tisk